Yaprak Porselen Fiyatları

yaprak porselen dişler  laminate veneer olarakta adlandırılır, Dişlerin  görünümünü iyileştirmek için dişlerin ön yüzeyini kaplayacak şekilde tasarlanmış ultra ince, kişiye özel üretilen  diş dokusunu çok iyi taklit eden diş protezleridir.  Yaprak porselen fiyatları bir miktar diğer protezlere oranla yüksek olabilmektedir.

yaprak porselen dişler  porselen veya reçine kompozit malzemelerden yapılabilir. Porselen kaplamalar lekelere reçine veneerlerden daha iyi direnç gösterirler ve doğal dişlerin ışık yansıtma özelliklerini daha iyi taklit ederler. Reçine kaplamalar daha incedir ve yerleştirmeden önce diş yüzeyinin daha az alınmasını gerektirir. Sizin için diş hekimi ile kaplama malzemesinin en iyi seçimini değerlendirmeniz gerekebilir.

Yaprak porselen  Hangi Diş Sorunları Düzeltebilirler?

  • Renk kaybı olan dişler - ya kök kanalı tedavisinden dolayı; Tetrasiklin veya diğer ilaçlardan gelen lekeler, aşırı florür veya başka nedenler; Veya dişin rengini bozan büyük reçine dolgularının varlığı
  • Aşınmış dişler
  • Yontulmuş veya kırılmış dişler
  • Dengelenmemiş, düzensiz veya düzensiz şekilli dişler (örneğin girinti veya çıkıntılar var)
  • Aralarındaki boşlukları olan dişler (bu dişler arasındaki boşluğu kapatmak için)

Yaprak  Porselen Diş Nasıl Yapılır?

Bir Laminate veneer randevusu için genellikle üç diş hekimi randevusu yeterli olabilmektedir.  İlk randevuda Muayene ve Tedavi hakkında Bilgilendirme yapılır.  Diğer randevularda kaplamaları yapmak ve uygulamak için teknik prosedürler uygulanır.

Teşhis ve tedavi planlaması:  Bu ilk adım, aktif katılımınızı içerir. Ulaşmaya çalıştığınız sonucu ve estetik beklentilerinizi hekiminize net bir şekilde  açıklayın. Bu randevu sırasında, diş hekiminiz diş kaplamalarının sizin için uygun olduğundan emin olmak için dişlerini inceleyecek ve prosedürün uygunluğunu ve detayları hakkında sizi bilgilendirecektir.

Diş Hazırlığı: Yaprak porselen diş için  diş hekiminiz diş yüzeyinden yaklaşık 1-2 milimetre kadar  mine dokusundan aşındırma yapması gerekebilir. Ki bu da diş yüzeyine eklenecek kaplamanın kalınlığına neredeyse eşittir.  Daha sonra, diş hekiminiz dişinizin ölçüsünü alıp bu modeli diş laboratuarına gönderecektir.  Diş hekiminizin kaplamaları laboratuardan alması genellikle 1-2 hafta alır. Bu süre zarfında gerek görüldüğü durumlarda dişleriniz için geçici dişler yapılabilir.
Dişlerin Yapıştırılması:  Yaprak porselen dişler  dişinize kalıcı olarak yapıştırılmadan önce, diş hekiminiz onu dişinize yerleştirecek ve dişin rengini ve adaptasyonunu  inceleyecektir. Doğru uygunluğu sağlamak için restorasyondan ya da diş dokusundan bir miktar aşındırma yapmak gerekebilir. Restorasyonun  rengi kullanılacak olan yapıştırıcı ile ayarlanabilmektedir. Daha sonra dişinizi hazırlamak için, dişiniz temizlenmeli, parlatılmalı ve aşındırılmalıdır. Işıkla sertleşen siman adı verilen yapışkan restorasyonu dişin yüzeyine tutturur ve kalıcı olmasını sağlar.

Yaprak Porselen Diş Dezavantajları

Dikkat edilmesi gerekenler

Diş Minesi Az da olsa aşındırıldığından  dişiniz sıcak ve soğuk yiyecekler ve içeceklere karşı daha hassas olabilir.

Diş sıkma alışkanlığı olan bireylerde uygulanmamalıdır.Kaplamaların çatlamasına veya çıkmasına neden olabilir

Diğer Diş restorasyon türlerine göre daha maliyetlidir.

Yaprak Porselen Diş Avantajları

Estetik Doğal ve Rahat

Doğal bir diş görünümü sağlarlar.

Dişeti dokusu porseleni iyi tolere eder.

Porselen kaplamalar sonradan oluşabilecek  lekelenmelere karşı dayanıklıdır.

Bir yaprak porselen kaplamanın rengi, koyu renkli dişlerin daha beyaz görünmesini sağlayacak şekilde seçilebilir.

Standar kaplamalarda olduğu gibi diş dokusundan fazla aşındırma yapmak gerekmez

Share this post:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Rating*