üst çene implant fiyatları

Üst çene implant fiyatları hesaplaması yapılırken ağızdaki diş eksikliği sayısı önemlidir. Üst çenede tam dişsizlik durumunda çene kemiği durumuna göre 6 ya da 8 implant yeterli olmaktadır. Çene kavsi geniş olan bireylerde 8 implant yapılması yük dağılımı açısından daha emniyetli olmaktadır. Çene kemiği erimesi bulunan ağız yapılarında her zaman 6 ya da 8 implant uygulanamayabilir. Bu durumda kısa ark adı  verilen ,küçük kazalar hizasına kadar diş yapılabilmesine imkan veren 4 implant üzeri All on Four konsepti geliştirilmiştir. Kısmi dişsizlik durumlarında eksik olan her diş için Bir implant uygulanması gerekmez.

üst çene implant fiyatları kısmi dişsizlikte nasıl hesaplanır?

Yan yana eksik olarak ikiden fazla diş  bulunduğu durumlarda eksik olan bölgenin başına ve son bölgesine implant yapılabilir. Bu implantlar üzerine yapılacak  dişler için köprü kurulur bu durumda implant sayısı ve diş sayısı birbirinden farklı olacağından üst çene implant fiyatları ayrı ayrı hesaplanır.  İmplant uygulamasına ilave olarak çene kemiğinde yapılacak osteotomi greft ve membran uygulaması üst çene implant fiyatları belirlemesinde değişiklik gösterecektir.

Whatsapp'tan Sor   ( 0530 454 53 98  whatsapp ile Tedaviniz ve Fiyatlar Hakkında Bilgi Alabilirsiniz.)

TEL:     0530 454 53 98    (Dilerseniz Arayarak Tedavi seçenekleri ve Ödeme Kolaylıkları Hakkında Bilgiler Alabilirsiniz)

Yukarıdaki Örnekten görüldüğü gibi Tam dişsizlik durumunda 28 adet diş eksikliği oluyor. Bu durumda 28 adet eksik diş için 28 implant yapılmamış. Bunun yerine üst çeneye 8 alt çeneye 6 adet İmplant yapılarak bu implantların üzerine 28 üyeden oluşan bir köprü yapılmış. Bu durumda Üst çene implant fiyatları hesaplaması yaparken 8 adet implant maliyeti + 14 adet diş ücreti (porselen diş ya da zirkonyum diş ) ücreti olarak fiyat hesaplaması yapılmalıdır.

alt çene içinde aynı durum geçerlidir. Alt çene implant fiyatları hesaplaması yapılırken 6 adet implant + 14 adet diş protez ücreti şeklinde maliyet hesabı yapılıyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Rating*