İmplant fiyatları

Whatsapp'tan Sor   ( 0530 454 53 98  whatsapp ile Tedaviniz ve Fiyatlar Hakkında Bilgi Alabilirsiniz.)

TEL:     0530 454 53 98    (Dilerseniz Arayarak Tedavi seçenekleri ve Ödeme Kolaylıkları Hakkında Bilgiler Alabilirsiniz)

İmplant fiyatları

İmplant tedavisi tecrübe ve özen gerektiren multidisipliner bir tedavidir Doktor, İmplant, Klinik ve Protezi kapsayan dikkatli bir çalışma sonucunda tedavi uzun ömürlü ve başarılı olur. İmplant tedavisinde sadece implant markasını göz önünde bulundurarak  klinik ve hekim tercihi,  bir çok faktörü göz ardı etmek anlamına gelmektedir.

İmplant tedavisinde implant fiyatları belirleyen ana etkenlerden birisi  genellikle implant markası olmaktadır. Dünyada 200 den fazla implant üreticisi olduğu biliniyor. Bu üreticilerden çok az sayıda olanı dünya çapında güvenilirliği kanıtlanmış ve uzun süren araştırmalar sonucu başarısı bilimsel olarak kabul görmüş markalardır. Dünyada Üretilen kaliteli implant olarak akla gelen  markalar arasında Straumann, Nobel, Astra, Osstem implant, Biohorizons, Camlog,Bego, Biomet 3İ,Mis,Tekka,Hiossen gibi implant markaları ön plana çıkmaktadır. Diğer yandan henüz yeni sayılabilecek fakat araştırmaya önem veren bu alanda yatırım yapan gelecekte A sınıfı marka olabilecek implantlar da mevcuttur. A sınıfı dediğimiz implantlar genel olarak daha yüksek fiyatlara uygulanmaktadır. Çünkü İmplant marka maliyeti  Diş tedavi klinikleri için  için daha yüksek olabilmektedir.

 

İmplant Markası İmplant Fiyatlarında Etkili mi?

Implant tedavisinde implant fiyatları belirleyen ana etken genellikle implant markası olmaktadır. Dünyada 200 den fazla implant üreticisi olduğu biliniyor. Bu üreticilerden çok az sayıda olanı dünya çapında güvenilirliği kanıtlanmış ve  uzun süren araştırmalar sonucu başarısı bilimsel olarak kabul görmüş markalardır. Diğer yandan henüz yeni sayılabilecek fakat  araştırmaya  önem veren bu alanda yatırım yapan gelecekte A sınıfı marka olabilecek implantlar da mevcuttur.  A sınıfı dediğimiz implantlar  genel olarak daha yüksek fiyatlara uygulanmaktadır. Çünkü klinikler için daha  maliyetlidir.

Yerli İmplant Güvenli mi?

Ülkemizde üretilen yerli implant markaları gün geçtikçe Dünyada daha önemli yerlere gelmektedir. İmplantın hangi ülkede üretildiğinden daha çok üretim bandındaki güvenlik proseslerinde uyulması, sterilizasyonu tam olarak sağlanması daha önemlidir.  Birçok kişi implant tedavisinde özellikle belli ülkelerin ürünlerini kullanmakta hekimleri yönlendirebilmektedir. Bu durum üreticileri farklı yollar tasarlayarak ürünlerini sanki popüler ülkenin ürünüymüş  gibi gösterme çabasına girebilmektedir. Yerli İmplantlar %100 güvenlidir diyebiliriz.

İmplant Fiyatları Ve Garanti

implant tedavisinde başarı  oranları yüzde 98 gibi önemli bir yüzde olmasına rağmen Az sayıda  meydana gelebilecek başarısızlık ihtimaline karşı garanti kapsamı koşulları implant fiyatlarını değiştirebilmektedir.  Bazı klinikler implant fiyatlandırmasını ömür boyu garanti kapsamı koşullarında verirken bazı klinikler bu kapsamı daha dar  tutabilmektedir.

İmplant Tedavisini Yapacak Hekim?

Implant fiyatlarını etkileyen bir diğer bileşen İmplant tedavisi uygulanacak olan hekimdir. İmplant tedavisi  tecrübe isteyen multidisipliner bir çalışmadır. İmplant tedavisi uygulamak uzun süren bir eğitim ve yatırım gerektirir. Bu tedaviyi uygulayacak olan hekimin tecrübesi ve bilgi düzeyi arttıkça tedavi ücretlerinin doğal olarak yükselmesi normal karşılanmalıdır.

implant diş hekimliğinde uygulanan en güncel ve son teknoloji tedavi Protokolü olarak kabul edilir. Klasik yöntemlerde eksik olan dişleri tamamlamak için doğal dişleri bir miktar küçülterek ve onlar üzerinden destek alarak protez yapılabiliyordu. Bu protezlerin ve altındaki doğal dişin durumu yıllar geçtikçe problem oluşturabiliyordu. implant uygulaması ilk başta daha maliyetli olarak görünse de uzun yıllar içerisinde sizin için oldukça karlı bir yatırım olduğu  açıktır. İmplantların ağızda kalma oranı yüzde 85 vakada 20 yıl ve üzerinde olduğu kanıtlanmıştır.

**

SGK implant fiyatlarını karşılıyor mu?

ülkemizde devlet bünyesinde bulunan Hade sevmeler devlet hastaneleri ve Üniversite Hastanelerinde  errahi servisi olan kliniklerde İmplant tedavisi uygulanabilmektedir. ancak özel kliniklerde uygulanan implant tedavi masrafları SGK tarafından karşılanmaktadır.

Üst Çene İmplant Fiyatları Hakkında 

Bir Günde İmplant Diş Nedir?

İmplant Markaları

İmplant Nedir Nasıl Yapılır

 Şişli/Mecidiyeköy Selahattin Pınar Caddesi No:5
Amacımız;Herkes İçin Ulaşılabilir Kaliteli Diş Hekimliği Hizmeti

İmplant Tedavisi Avantajları

implant altyapılı protezler diğer protezlere göre çok daha iyi çiğneme fonksiyonu sağlarlar.

Estetik ve dayanıklılık bakımından oldukça üstündürler.

Sizi hareketli protez kullanma zorunluluğundan ve zorluğundan kurtarır,  hareketli protez kullanan kişilerin özgüvenini geri kazanmasına yardımcı olur.

Dişeti ve kemiği desteklediği için köprü protezlere oranla daha doğal ve estetik sonuç verir. İmplant sayesinde Daha sağlıklı ve dengeli beslenme sağlanır.

Share this post: