İmplant Diş nedir nasıl yapılır sorusu  İmplant tedavisi Yaptırmayı düşünen birçok kişi tarafından merak edilmektedir diş hekimliğinde kullanılan ilk implantlar 1952 yılında BRANEMARK isimli   İsveçli bir  ortopedi cerrahi tarafından uygulanmıştır. Bugün implantlar eksik dişlerin yenileriyle değiştirilmesi için altın standart olarak kabul ediliyorlar. İmplantlar çene kemiğine yerleştirilen ve birkaç ay boyunca kemikle kaynaşmasına izin verilen titanyumdan üretilmiş  bir cerrahi vidadır. Diş implantı eksik olan dişin kökünün yerine geçer. Bu yapay Diş kökü üzerine yapılacak olan protezi yerinde tutmaya yarar. Çene kemiğine İmplant Diş nedir nasıl yapılır  kaynaşmış bir implant doğal dişi taklit eden en güvenilir yoldur. Diş implantları ile çene kemiği arasındaki kaynaşma osteointegrasyon olarak adlandırılır. Diş implantları titanyumdan yapılmıştır. Bu materyal  vücudumuzda yabancı bir nesne olarak tanımlanmadan  çene kemiğine Entegre olmasını sağlar. Günümüzde implant tedavisinde Teknoloji ve Bilim ilerlemiştir bugün diş İmplantlarının  başarı oranı  %98 e yakındır.

 

İmplant Tedavisi Avantajları Kimler İçin İmplant

İmplant tedavisi uygulamadan Dikkat edilmesi Gerekenler İmplant Diş nedir nasıl yapılır

Diş implantları tek bir  diş,  birkaç diş veya tüm dişlerin yerine kullanılabilir. Dişleri yenilemenin amacı fonksiyonun yanısıra estetiği de geri kazanmaktır eksik olan dişler değiştirmek için 3 seçenek vardır.

1 Hareketli çıkarılabilir protezler

2 Sabit yapıştırma diş köprü protezi

3 Diş implantı

Hangi seçeneği seçeceğimize karar vermek birçok faktöre bağlıdır. Özellikle diş implant uygulamasından  önce birtakım kriterler değerlendirilmelidir.

İmplant yapılacak çene kemiğinin miktarı ve kalitesi, hastanın sağlığı hastanın kişisel tercihi ve tedavi maliyeti karar vermede etkilidir. Eksik olan dişlerin tamamlanmasında implant diş yapılmasının büyük avantajları vardır. Diş implantları eksik olan dişlerin bitişiğindeki dişleri etkilemeden kesmeden veya değiştirmeden diş yapılmasına olanak sağladığı için daha konservatif  bir  işlemdir. Diş implantları çene kemiğine Entegre olduklarından dolayı doğal dişlerin görünümüne ve özelliklerine sahip olabilirler.

 

Implantı yapacak olan diş hekimi ağız içi muayene yaptıktan sonra aynı zamanda panoramik film, Dental volumetrik tomografi gibi verileri inceler. Çene kemiğinin kalitesi ve miktarı değerlendirilmektedir. Tüm işlemler lokal anestezi altında rahatlıkla yapılabilir aynı zamanda yoğun kaygı olan durumlarda gereken diğer sakinleştiriciler de verilebilir.

İmplant uygulaması bir implant için ortalama 10 dakika kadardır Implant uygulandıktan sonra gerekli kontroller yapılarak implantın çene kemiği ile kaynaşıp kaynaşmadığı   test edilir. 2-3 aylık bekleme süresi sonunda protez safhasına geçilir. Yapılacak olan diş sayısına göre ortalama 5 ile 15 gün arasında protez tamamlanabilir.

İmplant Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Formu Doldurabilirsiniz

ya da 0545 255 35 31 numaralı telefondan watsapp ile bize ulaşabilirsiniz