bir günde implant

Bir günde İmplant nedir?

Geleneksel implantoloji tedavisinde implant uygulandıktan sonra çene kemiği durumuna göre 2- 3 ay kadar bekleme süreci gerekli olmaktadır. Bu süreç sonunda protez aşamasına geçilir. Dişlerden ölçü alınmasını takiben  protez diş  provaları yapılmaktadır. Bu süre zarfında hastalar dişsiz kalmaktan ya da geçici olarak yapılan hareketli protezleri kullanmaktan rahatsızlık duyabilmektedirler.  Hareketli protezlerin konforsuz kullanım dezavantajı  konuşma ve çiğneme fonksiyonunu rahat yapılamaması gibi durumlardan dolayı Bir günde İmplant Protokolü geliştirilmiştir.

Aynı gün takılan protez
bir günde implant nedir?

Bir günde implant kimlere uygulanabilir?

Aynı  gün implant cerrahisi yapılıp üzerine sabit dişlerin takılması için öncelikle implantların çene kemiğine sıkı bir şekilde oturması gereklidir. Bu duruma Primer stabilite denir. İmplant çene kemiği içerisindeki Primer stabilitesi yüksekse aynı gün protez yapılma durumu sağlanabilir. Kişiler arasında çene kemiğinin mineral yoğunluğu farklılık göstermektedir kemik yoğunluğu fazla olan bireylerde primer stabilite yüksek olacağından bir günde İmplant tedavisi başarıyla uygulanabilir.

Hangi durumlarda bir günde implant uygulanamaz?

  • Yukarıda bahsedilen Primer stabilitenin sağlanamadığı durumlarda
  • implant çevresinde uygulanan kemik grefti membran gibi ileri cerrahi lerin uygulanması.  
  • Çene kemiğinde erimenin ne olduğu implant da yeterli Primer stabilite ne sağlanamadı durumlarda bir günde implant uygulamasından kaçınılmalıdır. geleneksel olarak en az 3 ile 6 ay arası beklenmeli daha sonra protez aşamasına geçilmelidir.

Bir Günde İmplant Fiyatları

Bir günde implant ve üzerine diş protezi yapıldığında bu yapılan protez mutlak suretle gecici olmalı ve daha sonra tekrar protez yapılmalıdır. Çünkü doku ve yara iyileşmesini takiben protezin dokulara olan uyumu bozulacak ve protezde gıda birikimine müsait alanlar olusacaktır. İmplantlar tam olarak çene kemiğine kaynadıktan sonra protez yapılacağı için Bir günde implant fiyatları belirlenirken ilave olarak geçici diş protezi ücreti şeklinde ilave fiyatlandırma yapılır. Geçici aynı gün takılan protezler fiyat olarak oldukça makuldur.  genelde alt üst çene geçici protezler 400 ile 1000 tl arasında fiyatlandırılmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Rating*